[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Test category » Test forum » Cum se pot adauga poze la profilul de pe site-ul asta?
Cum se pot adauga poze la profilul de pe site-ul asta?
fortunaData: Marţi, 31 Ian 2012, 15:57:27 | Mesaj # 1
Soldat
Grup: Moderatori
Reputaţie: 0
Status: Offline
Ar trebui sa descriem aici algoritmul postarii pozei de profil. Se pare ca e foarte usor sa postezi poza in sesiunea in care iti constiui prima oara profilul si foarte greu de adaugat sau de modificat dupa prima sesiune.

vikingu86Data: Marţi, 31 Ian 2012, 23:38:03 | Mesaj # 2
Soldat
Grup: Utilizatori
E ok, mai tebuie doar sa ne obisnium putin biggrin

Viitorul apartine celor care cred in frumusetea viselor.

BabacuData: Miercuri, 01 Feb 2012, 05:51:57 | Mesaj # 3
Admin
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Pentru a crea un avatar propriu se pot parcurge următorii paşi:

1. Se alege o poză potrivită, din calculatorul propriu, care se va deschide cu programul "Paint"(sau un alt editor foto)

2. se selectează din ea o porţiune cu dimensiunile 140 x 140 sau mai mică

3. Se secţionează porţiunea selectată, care se va salva în format JPG sau JPEG ca o nouă poză.

4. Se deschide profilul de utilizator. Se apasă(click) pe "Editează profilul utilizatorului" iar în pagina nou deschisă, click pe "Încarcă propriul avatar" > Răsfoire

5. Se caută poza creeată ca avatar cu "Explorerul" deschis. se selectează şi se încarcă în profil. Se salvează modificările profilului
Ataşamente: 9063575.jpg(3.6 Kb)

Cine fuge după doi iepuri ... face condiţie fizică ...

fortunaData: Joi, 02 Feb 2012, 11:58:41 | Mesaj # 4
Soldat
Grup: Moderatori
Se pare ca am reusit sa-mi pun avatar urmand instructiunile tale dar se pare ca nu va aparea retroactiv.
Multumesc frumos, Babacu!

Adăugat (02 Feb 2012, 11:58:41)
---------------------------------------------
Hihihi, propun comentariul meu anterior pentru premiul Gâgă. De trei ori repetat in aceeasi fraza cuvantul pare: pare, pare si apare.
Nu mai detine nimeni un astfel de record, sic!
Daca pana duminica nu apare nimeni cu patru repetitii, premiul va fi al meu tongue

Forum » Test category » Test forum » Cum se pot adauga poze la profilul de pe site-ul asta?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: